Zespół czy DJ/wodzirej na wesele?

DJ/wodzirej na wesele

Biorąc po uwagę, że muzyka stanowi nieodłączną część większości imprez, a zwłaszcza wesel, można zdecydować się na zespół lub wybrać DJ i wodzireja w jednej osobie. Warszawa to miasto, gdzie specjalistów od grania na weselach nie brakuje. Co jednak sprawdzi się bardziej? Grono muzyków śpiewających covery lub swoje nagrania czy DJ, który będzie puszczał oryginalne, nieśmiertelne hity lub własne kompilacje muzyczne? To zawsze kwestia indywidualna. Każda Młoda Para wie bowiem najlepiej, jakie są jej upodobania muzyczne i jakie mogą mieć goście, przy jakiej muzyce – wykonywanej na żywo, czy też odtwarzanej z profesjonalnego sprzętu – będą się lepiej bawić. Zanim jednak podjęta zostanie ostateczna decyzja - warto rozważyć wszystkie plusy i minusy w kwestii wyboru jednej z tych opcji. Wesela nie da się bowiem powtórzyć jeszcze raz w tym samym czasie, miejscu i towarzystwie.

Muzyka w różnej cenie

Czym w Warszawie różnią się zespół lub DJ na wesele? Na pewno ceną. Za pierwszym wariantem stoi bowiem opłacenie gaży dla kilku osób. Cena będzie więc wyższa niż w przypadku DJ-a, który gra sam. Nawet jeśli wcieli się w rolę wodzireja na weselu, to nie będzie to wydatek większy niż w przypadku kilkuosobowej grupy muzycznej. Cennik zespołów muzycznych w Warszawie to 1500-7000 zł. Cena za DJ-a rozpoczyna się od kilkuset złotych i nie przekracza z reguły 2000-2500 zł.

Wachlarz muzycznych możliwości

DJ jest w stanie zapewnić uczestnikom imprez znacznie szerszy repertuar muzyczny. Zazwyczaj bowiem dysponuje bogatą biblioteką muzyczną, z której na każdym etapie imprezy może korzystać i modyfikować listę utworów pod oczekiwania, prośby uczestników wesela. Dysponując płytoteką z wielu dekad, spełni niejedno życzenie na weselu. Zespół – z racji tego, że gra na żywo – musi się liczyć z tym, że ponosi określony wysiłek fizyczny i jego możliwości są w tym zakresie w jakimś sensie ograniczone. Dysponuje też zazwyczaj uboższym zestawem utworów, a zdarza się, że ogranicza się tylko do określone gatunku muzycznego – np. muzyka biesiadna, disco-polo, polski rock czy rock and roll. Może też zdarzyć się, że gra tylko z playbacku. Jeśli więc zależy Wam szczególnie na muzyce granej na żywo – warto jak najszybciej zweryfikować ten fakt.

Zespół może towarzyszyć Młodej Parze i gościom na każdym etapie ceremonii ślubnej – od błogosławieństwa aż po imprezę weselną. DJ ma raczej ograniczone możliwości w tym zakresie. Jednak większość Młodych Par potrzebuje zarówno zespół jak i DJ-a stricte na imprezę, która odbywa się już na sali weselnej.

Kwestia wodzireja i miejsca dla DJ-a lub zespołu

Nie wszystkie zespoły muzyczne i nie wszyscy DJ-e mają predyspozycje do tego, aby zostać wodzirejami. Ten temat też trzeba wyjaśnić podczas spotkań. Jeśli trafimy na zespół z wodzirejem lub DJ i wodzireja w jednej osobie, to warto sprawdzić na przykładowych nagraniach wideo z wesel czy innych imprez, jak wypadają w tej roli. Przekonać się, kto lepiej sobie poradzi z takim wyzwaniem.

Na wybór DJ-a czy zespołu muzycznego wpływ będzie miała także wielkość sali. Nie wszystkie bowiem są na tyle duże, aby uwzględnić co najmniej 2-3-osobowy skład wraz z instrumentami muzycznymi. Powierzchnia, jak jest przypisana muzykom czy DJ-owi, jest więc ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji.

Ostateczny wybór: zespół czy DJ/wodzirej na wesele w Warszawie nie jest prosty. Trzeba jednak bazować przede wszystkim na tym, czego Wy chcecie. Nie warto opierać się tylko na gustach i rekomendacjach innych. To Wasza impreza i to Wy decydujecie, jak chcecie ją zorganizować. Dużo daje wcześniejsze poznanie portfolia – zarówno zespołu, jak i DJ-a, aby dowiedzieć się jakie mają możliwości i przekonać się ostatecznie, które rozwiązanie jest bliższe Waszym oczekiwaniom.

W obu jednak przypadkach, zespołu i DJ-a, trzeba również wziąć pod uwagę terminy. Dlatego dylemat, na który z tych wariantów muzycznych się zdecydować, lepiej rozstrzygnąć jak najszybciej.

Copyright by DJ Light 2016-18 Powered by animativ