Zabawy na wesele – przykładowe scenariusze atrakcji z wodzirejem

Zabawy na wesele – przykładowe scenariusze atrakcji z wodzirejem

Skoro klamka już zapadła i na weselu będzie DJ i wodzirej w jednej osobie, to warto poznać przykładowy scenariusz atrakcji, jakie zapewni gościom weselnym. Na wesele w Warszawie czy organizowane w innym miejscu w Polsce sprawdzi się tylko puszczana przez DJ-a muzyka, ale również zabawy i konkursy, które pozwolą zintegrować się i bliżej poznać osobom, które często widzą się dopiero po raz pierwszy w życiu. W zależności od kreatywności DJ-a, scenariusz wesela może być bardzo różny.

Przysięga… dobrej zabawy

Wesele to okazja, podczas której spotykają się ludzie często kompletnie sobie nieznani. Siedzenie przy stolikach raczej nie sprzyja temu, aby się bliżej poznać. Dlatego zabawy i konkursy, które może przeprowadzić DJ-wodzirej, to świetna okazja do tego, aby poznać osobę siedzącą obok czy na drugim końcu sali. Osoba prowadząca imprezę może więc na wstępie poprosić wszystkich uczestników o złożenie przysięgi dobrej zabawy. Kolejnym punktem programu – zaraz po pierwszym tańcu Młodej Pary – stać się może walc z niespodzianką, czyli poderwanie do tańca jak największej ilości osób, które wymieniają się między sobą partnerami.

Tematyczne węże i pociągi tanecznym krokiem

Nie ma lepszego sposobu na integrację gości na parkiecie jak… węże i pociągi. Wystarczy im tylko nadać jakąś tematykę. Może to być np. motyw zorby, macareny, kankana, tańca góralskiego, muzyki biesiadnej, YMCA czy tzw. taniec belgijski. Ten ostatni wymaga tylko szybkiego kursu zapoznania się z podstawowymi krokami. Ogólnie jednak polega na naśladowaniu ruchów wodzireja. Na weselu naprawdę dobrze sprawdzają się przyspieszone kursy różnorakich tańców. Nauka salsy, mambo, rock and rolla, lambady może okazać się świetną zabawą dla młodszych i starszych uczestników wesela.

Karaoke przy stole

Wesele to nie tylko taniec, ale również i… śpiew. Dlatego zadaniem DJ-a i wodzireja jest zachęcenie gości do wspólnego odśpiewywania takich utworów jak „Sto lat” czy „Ona temu winna…”, ale także innych. Sprawdzają się tu nie tylko piosenki z repertuaru muzyki biesiadnej, ale również disco-polo czy polskiego rocka.

Oczepiny – stały element weselny

Pewne elementy na weselu są niezmienne. Należą do nich np. oczepiny. I wówczas DJ może zaproponować np. zabawę pt. „Chłopiec czy dziewczynka?”, podczas której Młoda Para siada na dwóch krzesłach odwróconych do siebie tyłem i odwraca się do siebie na znak wodzireja. Jeżeli zrobi to w tę samą stronę – będzie chłopczyk, jeśli nie – dziewczynka. W tym punkcie imprezy sprawdza się także… test zgodności, czyli udzielanie przez Młodą Parę odpowiedzi na takie pytania jak np. kto pierwszy powiedział „kocham Cię”, kto lepiej prowadzi samochód, kto pierwszy zasypia w łóżku, kto będzie zmywał po posiłkach itd. DJ wodzirej zadaje pytania, a Para Młoda (każdy osobno) podnosi karteczki ze swoimi odpowiedziami na to samo pytanie. Inną zabawa jest „uwalnianie księżniczki”. Panny otaczają ścisłym kręgiem Pannę Młodą, a Pan Młody w roli rycerza, wyposażony w odpowiednie gadżety, musi ją zdobyć, pokonując wcześniej czterech wikingów, którzy ją uprowadzili. Oni również posiadają właściwe do ogrywanej roli wyposażenie. W weselnym scenariuszu nie może również zabraknąć wyboru nowej Panny Młodej i Pana Młodego. Polega to na rzucaniu welonem, ślubnym bukietem, podwiązką oraz muszką przez Młodą Parę. Zadaniem wszystkich panien i kawalerów jest złapanie tych rekwizytów. Tego typu pomysłów na zabawy jest znacznie więcej – wszystko zależy od tego, na co się zdecyduje się Młoda Para.

Weselny tort i cudownych rodziców…

Kolejnym punktem programu jest weselny tort, który na salę wjeżdża z reguły w wyjątkowej oprawie świetlnej i muzycznej. W czasie, kiedy jest krojony i konsumowany, jako urozmaicenie może być puszczony pokaz slajdów związanych z Młodą Parą.

Ważnym elementem weselnej imprezy są też podziękowania dla rodziców. To moment niezwykle wzruszający, okazja, aby podziękować najbliższym osobom za wychowanie i miłość własnymi słowami, wierszem, sentencją, piosenką czy w jakiejkolwiek innej formie. Zazwyczaj też Młoda Para ofiarowuje rodzicom jakiś prezent.

Atrakcji na weselu może być znacznie więcej: pokaz tańca, barmański, iluzjonistyczny, lampiony puszczane o północy do nieba… Wystarczy tylko na jakieś zdecydować i wtajemniczyć w nie DJ-a, który chętnie wcieli się również w rolę wodzireja.

Copyright by DJ Light 2016-18 Powered by animativ