Profesjonalny DJ na imprezę a amator – dlaczego nie warto ryzykować?

Profesjonalny DJ

Zawsze znajdą się tacy, którzy wychodzą z założenia, że puszczanie muzyki z płyt czy komputera to żadna sztuka. Ale nie o to chodzi, aby utwory odtwarzać przypadkowo, tylko tak, aby ich kolejność, dobór tematyczny czy gatunkowy miał sens. Poza tym rola DJ-a na weselu czy innej imprezie nie ogranicza się dziś już tylko do samego grania. To w obecnych czasach ktoś, kto często przejmuje rolę wodzireja. Jeśli więc zdecydujecie się na DJ-a na wesele w Warszawie czy innym miejscu w Polsce, warto zainwestować w prawdziwego profesjonalistę. Ślub to w końcu wyjątkowy dzień w Waszym życiu i nie chcielibyście, aby cokolwiek go zepsuło. Poza tym zaraz po najważniejszym momencie przysięgi małżeńskiej złożonej w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego, to właśnie impreza na sali weselnej jest kolejnym ważnym punktem programu. A może się udać tylko przy smacznym jedzeniu i wyśmienitej muzyce. Co więc wyróżniać powinno być sprawdzonego i doświadczonego DJ-a od amatora?

Trafić w gusta muzyczne

Profesjonalny DJ na imprezę czy wesele będzie wiedział, jak trafić przez muzykę w gusta gości. Dlatego z pewnością będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów na temat upodobań muzycznych zarówno organizatorów imprezy (urodzin, imienin, jubileuszu, Sylwestra, balu karnawałowego, Andrzejków itd.) jak i – w przypadku wesela – Młodej Pary. Równie ważne będzie dla niego uzyskanie informacji o tym, jacy goście wezmą udział w danym wydarzeniu. Zapyta więc o ich przedział wiekowy, zainteresowania muzyczne i umiejętności taneczne. Przygotuje odpowiednie bloki tematyczne pod względem gatunków muzycznych lub zaproponuje również swoje kompilacje. Specjalista ma również bogate portfolio w postaci nagrań zamieszczonych np. na jego stronie internetowej oraz liczne referencje od osób, którego skorzystały z jego usług.

 

Profesjonalnie wykonywujący swój zawód DJ zadba również o to, aby w przerwach na posiłki w tle serwowana była muzyka. A gdy zaczną się zjawiać goście z prośbami o dedykację czy realizację muzycznych życzeń, będzie je cierpliwie spełniał.

 

Dobry DJ to dobry sprzęt

Po czym jeszcze poznać profesjonalnego DJ-a na imprezę czy wesele? Z pewnością po sprzęcie, jakim dysponuje: mikserem, mikrofonem wokalnym, CD-playerem, gramofonem oraz odpowiednimi głośnikami. Osoby, które zajmują się tym zawodowo, często inwestują nie tylko w to, ale również dodatkowe atrakcje, takie jak wytwornice dymu, projektory multimedialne czy dodatkowe oświetlenie lub ekrany. Im większy wachlarz możliwości sprzętowych może zaproponować, tym lepiej dla tych, którzy bawią się na weselu czy w innych przyjęciach.

DJ w roli wodzireja

Od DJ-a oczekuje się już często tego, aby był wodzirejem na danej imprezie. Impreza okolicznościowa czy wesele to okazja do tego, aby wykazać się w tej właśnie roli. Warto pamiętać o tym, że profesjonalny DJ na weselu czy imprezie poradzi sobie z każdą awarią techniczną czy wpadką muzyczną. Jemu też będzie zależeć na tym, aby dobrze wypaść. Dbanie o renomę jest bardzo ważne. Nie ma bowiem lepszej reklamy dla DJ-a jak opinia uczestników imprez, na których grał. Dlatego bez problemu zachęci gości do śpiewania karaoke, konkursów czy zabaw. Będzie ciekawie i dowcipnie zagadywał między odtwarzanymi kawałkami muzycznymi, jak również wprowadzi uczestników w najważniejsze momenty imprez – np. podziękowania dla rodziców, przyjazd tortu weselnego, oczepiny czy niespodzianki dla głównych bohaterów danego wydarzenia.

DJ – wnikliwy obserwator

Dobry DJ to przede wszystkim obserwator. Bieżące kontrolowanie sytuacji na parkiecie pozwoli mu ocenić, czy dany blok muzyczny, który przygotował, sprawdza się, czy też trzeba szybko znaleźć alternatywę. Czy lepiej zwolnić tempo, bo tancerze są już zmęczeni, czy wręcz przeciwnie – kolejny wolny kawałek zamienić na energetyczny, do którego poderwie się większe grono gości? Elastyczność w tych tematach jest bardzo ważna. Właściwa analiza warunkuje nie tylko udaną imprezę gościom, ale także wpływa na renomę DJ-a.

A na koniec jeszcze jedna rzecz, którą z pewnością posiada profesjonalny DJ z Warszawy bądź innego miasta. To wysoka kultura osobista. Jego wygląd, sposób wysławiania się i zwracania do uczestników imprezy ma wielkie znaczenie. Skończyły się już raczej czasy spranych koszulek i dziurawych dżinsów dla DJ-ów. Dziś liczy się elegancja, styl, znajomość różnych gatunków muzycznych, śledzenie hitów z list przebojów i zaskakiwanie gości nie tylko muzyką, ale również innymi, dodatkowymi atrakcjami.

Copyright by DJ Light 2016-18 Powered by animativ