Jak wybrac DJ-a na wesele?

DJ na wesele

Jedną z najważniejszych rzeczy na weselu jest dobra muzyka. Jeśli zdecydujecie się na DJ-a, np. z Warszawy, to warto wiedzieć, według jakiego klucza szukać specjalisty. Nie chodzi bowiem tylko o to, aby ktoś przyszedł ze swoim zestawem płyt oraz sprzętem i puszczał pierwsze lepsze kawałki. Dziś DJ-om poprzeczkę stawia się znacznie wyżej. To musi być ktoś, kto nie tylko wyciągnie uczestników wesela na parkiet, ale jednocześnie poprowadzi całą imprezę w taki sposób, że żaden z gości nie będzie nudził się przy stoliku. Dlatego, aby trafić na wyjątkowego DJ-a, warto rozpocząć jego poszukiwania co najmniej kilka miesięcy przed planowanym ślubem. Warto przy tym pamiętać o tym, że od maja do października trwa najgorętszy okres ślubny. Można tu bazować na doświadczeniach rodziny czy znajomych. Warto też spotkać się z kilkoma DJ-ami z miasta Warszawa czy innych, aby mieć porównanie w zakresie kilku kluczowych tematów.

Doświadczenie i referencje

Podczas spotkania DJ z pewnością krótko zaprezentuje się, puszczając kilka utworów z płyt z mp3. To jednak za mało, aby wiedzieć, jak sprawdza się już podczas samych imprez weselnych i jaką dysponuje biblioteką muzyczną. Dlatego warto poprosić DJ-a albo o nagrania z wesel, albo o namiary (telefoniczne, mailowe) na inne Młode Pary np. z Warszawy, które wynajęły go na swoje zaślubiny. Cennym źródłem potwierdzenia referencji DJ-a będą także fora internetowe. Na podstawie informacji z różnych stron łatwiej będzie podjąć decyzję, czy jest to odpowiednia osoba.

Cennik i umowa

Pieniądze to jedna z najważniejszych kwestii, jakie trzeba poruszyć podczas rozmowy wstępnej z DJ-em. Z pewnością przedstawi on swój cennik. Cena za DJ-a to z reguły kilkaset złotych. Jeśli jednak zależeć Wam będzie na tym, aby dodatkowo przejął on rolę wodzireja i poprowadził całą zabawę, oczepiny oraz animacje dla gości, ta kwota za jego usługi znacznie się zwiększy. Trzeba wówczas założyć, że może to być średnio ok. 2000 zł. Aby mieć gwarancję, że ustalone warunki terminowe, lokalizacyjne, cenowe oraz repertuarowe będą dotrzymane, warto również zawrzeć pisemną umowę z DJ-em. W takiej umowie należy wyjaśnić kwestię dojazdu, wyżywienia, czas pracy oraz temat ewentualnych dodatkowych godzin przyjęcia. Tym samym zapewniacie sobie spokój w już i tak nerwowej gorączce przedślubnych przygotowań. Nie ma co fundować sobie dodatkowego stresu!

Płytoteka, program artystyczny i sprzęt

Właściwie dobrana muzyka to jeden z elementów, który gwarantuje świetną zabawę wszystkim uczestnikom wesela. Biorąc pod uwagę, że na takich imprezach spotykają się co najmniej trzy różne pokolenia, wychowane na różnych rodzajach muzyki i artystach, to jest to nie lada wyzwanie. Profesjonalny DJ jednak bez problemu zaproponuje taki program, aby wpisać się w różnorodne gusta muzyczne. Za wiekiem i statusem gości często kryją się różne upodobania – dlatego warto wcześniej zapoznać się z koncepcją DJ-a, jak je wszystkie zamierza pogodzić na jednej imprezie. Podczas samej zabawy bardzo ważna będzie elastyczność DJ-a. Możecie też mu zasugerować, jaki gatunek muzyczny czy które szlagiery na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli dodatkowo ma się on wcielić w rolę wodzireja, to lepiej też wcześniej poznać jego propozycje w zakresie konkursów i zabaw. Na tym etapie jest jeszcze czas, aby skorygować tę kwestię.

Nie krępujcie się też pytania o sprzęt, z jakiego korzysta DJ na weselu – czy jest profesjonalny, czy ma jakiś zapasowy w przypadku nieoczekiwanej awarii. Może posiada także światła, dym, projektor, laser lub innego rodzaju atrakcje wizualne?

Z DJ-em warto również ustalić kwestie ubioru – aby dopasował się do charakteru imprezy i nie przyszedł z wymiętej koszuli czy spranych dżinsach.

Na rozmowę z DJ-em powinniście być również przygotowani w takich tematach jak np.: wielkość sali weselnej, ilość gości, zaproszone grupy wiekowe. To będą ważne kwestie w zakresie zaplanowania nie tylko odpowiedniego repertuaru, ale także dopasowania właściwego sprzętu do warunków technicznych. Warto też, abyście powiedzieli DJ-owi, jakie macie oczekiwania w kwestii pierwszego tańca, podziękowań dla rodziców, oczepin czy innych elementów wesela.

Pewnie jak wszystkie Młode Pary chcecie, aby Wasze wesele było idealne w każdym calu. Dzięki takiej rozmowie z DJ-em będzie można uniknąć niepotrzebnych wpadek czy niedociągnięć muzycznych i artystycznych już podczas samego wesela.

Copyright by DJ Light 2016-18 Powered by animativ